Меню

Попередження сексуальних домагань та дискримінації та протидія їм

     У своїй діяльності Уманський національний університет садівництва дотримується законодавства України в сфері забезпечення тендерної рівності та протидії дискримінації, зокрема, Конституції України, Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» та керується Положенням про попередження та протидію сексуальним домаганням та дискримінації в Уманському національному університеті садівництва.

     З метою попередження сексуальних домагань в УНУС заборонені:

  • o дискримінаційні висловлювання ті, які містять образливі, принижуючі твердження щодо осіб на підставі статі, зовнішності, одягу, сексуальної орієнтації тощо;
  • o утиски (небажана для особи та/або групи осіб поведінка, метою або наслідком якої є приниження їхньої людської гідності за певними ознаками або створення стосовно такої особи чи групи осіб напруженої, ворожої, образливої або зневажливої атмосфери);
  • o мова ненависті (висловлювання, що містять образи, погрози чи заклики до насильства щодо певної особи чи груп на підставі статі).

     Відповідно до Положення про попередження та протидію сексуальним домаганням та дискримінації в УНУС сексуальними домаганнями вважаються дії сексуального характеру, виражені словесно (погрози, залякування, непристойні/небажані пропозиції та/або зауваження, жарти, повідомлення та листи, демонстрація зображень тощо) або фізично (небажані доторкання та поплескування тощо), що принижують чи ображають особу, яка перебуває у відносинах трудового, службового, матеріального чи іншого підпорядкування.

     Дискримінація – ситуація, за якої особа та/або група осіб за їх ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного та майнового стану, місця проживання, мовними або іншими ознаками, які були, є та можуть бути дійсними або припущеними, зазнає обмеження у визнанні, реалізації або користуванні правами і свободами в будь-якій формі, крім випадків, коли таке обмеження має правомірну, об’єктивно обґрунтовану мету, способи досягнення якої є належними та необхідними.

     За поширення інформації про попередження і боротьбу із сексуальними домаганнями та дискримінацією в УНУС відповідає Комітет з попередження і боротьби із сексуальними домаганнями та дискримінацією в УНУС, який проводить навчання трудового колективу та студентства щодо попередження сексуальних домагань та дискримінації, надає інформаційну та консультативну підтримку керівництву структурних підрозділів щодо попередження сексуальних домагань та дискримінації, отримує і розглядає відповідні скарги.

     Якщо працівник/студент або працівниця/студентка УНУС вважають, що щодо них в університеті було вчинено сексуальне домагання або дискримінацію, він або вона можуть подати скаргу. Також задля дотримання власних прав особа, яка вважає, що щодо неї мають місце сексуальні домагання та/або дискримінація, заохочується безпосередньо та невідкладно повідомити особу, яка вчиняє відповідні дії, про необхідність їх негайного припинення.

     Скарга подається до Комітету у письмовій формі (в електронному або паперовому вигляді) і повинна містити опис порушення права особи, зазначення моменту (часу), коли відбулося порушення, факти і можливі докази, що підтверджують скаргу. Скарга може бути подана протягом 30 днів із дня вчинення діяння або з дня, коли повинно було стати відомо про його вчинення.

      Скарга може бути надіслана на електронну поштову скриньку юрисконсульта або голови ради студентського самоврядування. У зазначених підрозділах, а також офісі психолога-консультанта повинні знаходитись скриньки для подання письмових скарг.

     Висновок щодо відповідності скарги та рішення комітету щодо ситуації, описаної в скарзі, готується в межах встановлених строків та подається невідкладно керівництву університету, скаржнику/скаржниці, відповідачу/відповідачці.

     Нормативно-правове забезпечення:

Положення про попередження та протидію сексуальним домаганням та дискримінації в Уманському НУС

Останні новини

Звіт здобувачів освітньо-наукового ступеня Доктор філософії спеціальності Н3 Садово-паркове господарствоЧитати повністю

Звіт здобувачів освітньо-наукового ступеня Доктор філософії спеціальності Н3 Садово-паркове господарство

08 липня 2025 року на розширеному засіданні кафедри садово-паркового господарства відбувся захист звітів здобувачів освітньо-наукового ступеня Доктор філософії спеціальності Н3 Садово-паркове господарство за 2024-2025 навчальний рік.

Читати повністю

Неформальна та інформальна освіта очима студентаЧитати повністю

Неформальна та інформальна освіта очима студента

Студентка спеціальності «Садово-паркове господарство» Анастасія Рудас поділилася своїм досвідом поєднання формальної та неформальної освіти у професійному розвитку. Пройшовши курс «Ландшафтний дизайнер: від технічного завдання до втілення» на платформі «Дія.Освіта»

Читати повністю

Засідання проєктної групи з перегляду ОПП СПГ першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Читати повністю

Засідання проєктної групи з перегляду ОПП СПГ першого (бакалаврського) рівня вищої освіти

Днями відбулося засідання проєктної групи з перегляду ОПП СПГ першого (бакалаврського) рівня вищої освіти щодо постакредитаційного моніторингу ОП.

Читати повністю

Семінар-подорож «Чарівний світ Ундіни: другий епізод» - надихаюча зустріч професіоналів!Читати повністю

Семінар-подорож «Чарівний світ Ундіни: другий епізод» - надихаюча зустріч професіоналів!

28 червня у просторі HomePark відбувся унікальний захід - семінар-подорож «Чарівний світ Ундіни: другий епізод», присвячений біоводоймам, водним рослинам та особливостям водного ландшафтного дизайну. У заході взяв участь доцент кафедри садово-паркового господарства Михайло Осіпов.

Читати повністю

Всі новини