Меню

Неформальна та інформальна освіта

     Неформальна та інформальна освіта – це можливості для саморозвитку, самореалізації, здобуття нових знань і практичного досвіду, пошуку мотивації та натхнення.

     Неформальна освіта зазвичай здобувається за освітніми програмами та не передбачає присудження визнаних державою освітніх кваліфікацій за рівнями освіти, але може завершуватися присвоєнням професійних та присудженням часткових освітніх кваліфікацій. До сфери неформального навчання, належать індивідуальні заняття, а саме: сертифікатні програми, тренінги, короткотермінові курси, літні школи під керівництвом тренерів, репетиторів та інших фахівців тощо.

   

     Erasmus та Prometheus – це платформи, які відкривають широкі можливості студентам для навчання та професійного розвитку як в Україні, так і на міжнародному рівні. Перевагою даних платформи є те, що вибір курсів та часу їх проходження студент може запланувати на канікулах або інший вільний час.

     Студенти спеціальності 206 Садово-паркове господарство можуть використати результати неформальної освіти для перезарахування частини обовʼязкових дисциплін або повністю всіх дисциплін за умови відповідності тематики курсів частинам відповідного компоненту.

     Інформальна освіта, в свою чергу, ґрунтується на самоорганізованому здобутті особою певних компетентностей, зокрема під час повсякденної діяльності, пов’язаної з професійною, громадською або іншою діяльністю, родиною чи дозвіллям. Така навчальна діяльність не обов’язково цілеспрямована та структурована, але сприяє розширенню професійних знань та умінь і є однією з ключових компетентностей особистості. Формами інформальної освіти можуть бути: одноразові лекції, відеоуроки, медіа-консультації, спілкування у сім’ї, з колегами, читання спеціалізованих журналів, незаплановані випадкові бесіди, телебачення, відео.

     Можливості, які можуть отримати студенти спеціальності 206 Садово-паркове господарство:

     – набуття актуальних практичних і теоретичних знань, навичок;

     – оволодіння сучасними методами розв’язання професійних завдань, підвищення рівня професійної компетентності, вдосконалення існуючих знань;

     – результати навчання можуть бути перезараховані здобувачам освіти у їх формальному навчанні.

 

     Нормативно-правове забезпечення:

     Положенні про порядок визнання в Уманському національному університеті садівництва результатів навчання, отриманих у неформальній та/або інформальній освіті: https://www.udau.edu.ua/ua/file/4n0x

     Erasmusplus: https://erasmusplus.org.ua/

     Prometeus: https://prometheus.org.ua/courses-catalog/prometheus-plus 

Останні новини

Публічна презентація дисертаційної роботи Гребенюка Володимира Михайловича на тему: «Біолого-екологічні особливості вирощування генотипів аронії чорноплідної (ARONIA MELANOCARPA (MICHX.) ELLOTT) для використання в озелененні».Читати повністю

Публічна презентація дисертаційної роботи Гребенюка Володимира Михайловича на тему: «Біолого-екологічні особливості вирощування генотипів аронії чорноплідної (ARONIA MELANOCARPA (MICHX.) ELLOTT) для використання в озелененні».

30 квітня 2025 року на розширеному засіданні кафедри садово-паркового господарства УНУ відбулася публічна презентація дисертаційної роботи Гребенюка Володимира Михайловича, поданої на здобуття наукового ступеня доктора філософії з галузі знань 20 Аграрні науки та продовольство за спеціальністю 206 Садово-паркове господарство на тему: «Біолого-екологічні особливості вирощування генотипів аронії чорноплідної (ARONIA MELANOCARPA (MICHX.) ELLOTT) для використання в озелененні», науковий керівник Анатолій БАЛАБАК, доктор с.-г. наук, професор.

Читати повністю

Студентська наукова конференціяЧитати повністю

Студентська наукова конференція

24 квітня на кафедрі садово-паркового господарства відбулося засідання студентської наукової конференції, приуроченої 125-річчю від дня народження видатного вченого і педагога у галузі землеробства, професора Симона Самійловича РУБІНА.

Читати повністю

Участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності 206 Садово-паркове господарствоЧитати повністю

Участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності 206 Садово-паркове господарство

В рамках наукової роботи 25 квітня 2025 року Денис КУНПАН студент 21-сп групи спеціальності 206 Садово-паркове господарство першого (бакалаврського) рівня вищої освіти взяв участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт на базі Сумського національного аграрного університету. Тема наукової роботи: «Господарсько-біологічні та декоративні особливості вирощування та застосування нарцисів (Narcissus L.) в садово-парковому мистецтві», науковий керівник доктор філософії Ліліана КУНПАН.

Читати повністю

Круглий стіл на тему «Проєктування об’єктів озеленення»Читати повністю

Круглий стіл на тему «Проєктування об’єктів озеленення»

23 квітня 2025 року на кафедрі садово-паркового господарства Уманського національного університету було проведено круглий стіл на тему «Проєктування об’єктів озеленення».

Читати повністю

Всі новини