Меню

Профорієнтаційна робота

ФАХІВЕЦЬ САДОВО-ПАРКОВОГО ГОСПОДАРСТВА

           Ландшафтний дизайнер здатний перетворити будь-яку ділянку на прекрасний сад. Поговоривши з клієнтом, уточнивши всі технічні деталі і зробивши необхідні заміри, ландшафтний дизайнер представляє клієнтові проектні рішення майбутнього саду, намальований від руки або за допомогою сучасних комп’ютерних програм (3d візуалізація). Після узгодження проектних рішень і побажань замовників, дизайнер розробляє проектно-кошторисну документацію, де описуються всі етапи проведення робіт і кошторис за проектом. На наступних етапах відбувається авторський нагляд за роботами у процесі їх втілення.

          Створення дизайнерського саду із його практичністю й функціональність можливе лише за умови всебічного розвитку ландшафтного дизайнера. Знання особливостей проектування парків і садів минулих століть, законів композиції і сучасних тенденцій у проектуванні допоможе задовольнити потреби вибагливого замовника.  Дизайнер повинен бути топографом, біологом, хіміком і інженером в одній особі. Фахівець із садово-паркового господарства має володіти біологічними властивостями декоративних рослин, знати в який ґрунт їх потрібно висаджувати, вдало використовувати особливості рельєфу місцевості для створення садового пейзажу, відводити зайву воду з ділянки та контролювати підведення комунікацій до неї.

            РОБОТА ДЛЯ ЛАНДШАФТНОГО ДИЗАЙНЕРА

            Ринок компаній, що надають послуги ландшафтного дизайну різноманітний. Виділяють такі напрями:

-                Проектні організації (підприємства, які займаються розробкою проектних рішень та проектно-кошторисної документації);

-                Розсадники (підприємства, які вирощують посадковий матеріал);

-                Садові центри (підприємства, які реалізують посадковий матеріал);

-                Ландшафтно-архітектурні фірми (підприємства, які займаються створенням садово-паркових об’єктів);

-                Ландшафтні фірми (підприємства, які займаються сервісним доглядом за створеними ландшафтними об’єктами);

-                Фітодизайн інтер’єру (підприємства, які займаються створенням зеленого середовища у приміщенні);

-                Фірми, які займаються спеціалізованими роботами (влаштуванням автоматичної системи поливу, басейнів, фонтанів, освітлення, бесідок тощо).

             Звісно, одна фірма може виконувати усі перелічені напрями, але тоді в складі повинні бути фахівці, які можуть з легкістю виконати поставлені перед ними завдання.

           

                 Професія ландшафтного дизайнера відноситься до професій майбутнього, яка з легкістю зможе зберегти наявні ландшафти, створити нові сади у місті як під відкритим небом, так і у приміщенні, перетворивши вже зруйновані людиною території, а на їх місці – спланувати сад.

                  Колектив кафедри садово-паркового господарства Уманського НУС надає консультування навчальним установам, підприємствам та абітурієнтам при виборі майбутньої професії, всіляко популяризуючи спеціальність – 206 «Садово-паркове господарство».

 

 

 

Останні новини

Публічна презентація дисертаційної роботи Гребенюка Володимира Михайловича на тему: «Біолого-екологічні особливості вирощування генотипів аронії чорноплідної (ARONIA MELANOCARPA (MICHX.) ELLOTT) для використання в озелененні».Читати повністю

Публічна презентація дисертаційної роботи Гребенюка Володимира Михайловича на тему: «Біолого-екологічні особливості вирощування генотипів аронії чорноплідної (ARONIA MELANOCARPA (MICHX.) ELLOTT) для використання в озелененні».

30 квітня 2025 року на розширеному засіданні кафедри садово-паркового господарства УНУ відбулася публічна презентація дисертаційної роботи Гребенюка Володимира Михайловича, поданої на здобуття наукового ступеня доктора філософії з галузі знань 20 Аграрні науки та продовольство за спеціальністю 206 Садово-паркове господарство на тему: «Біолого-екологічні особливості вирощування генотипів аронії чорноплідної (ARONIA MELANOCARPA (MICHX.) ELLOTT) для використання в озелененні», науковий керівник Анатолій БАЛАБАК, доктор с.-г. наук, професор.

Читати повністю

Студентська наукова конференціяЧитати повністю

Студентська наукова конференція

24 квітня на кафедрі садово-паркового господарства відбулося засідання студентської наукової конференції, приуроченої 125-річчю від дня народження видатного вченого і педагога у галузі землеробства, професора Симона Самійловича РУБІНА.

Читати повністю

Участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності 206 Садово-паркове господарствоЧитати повністю

Участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності 206 Садово-паркове господарство

В рамках наукової роботи 25 квітня 2025 року Денис КУНПАН студент 21-сп групи спеціальності 206 Садово-паркове господарство першого (бакалаврського) рівня вищої освіти взяв участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт на базі Сумського національного аграрного університету. Тема наукової роботи: «Господарсько-біологічні та декоративні особливості вирощування та застосування нарцисів (Narcissus L.) в садово-парковому мистецтві», науковий керівник доктор філософії Ліліана КУНПАН.

Читати повністю

Круглий стіл на тему «Проєктування об’єктів озеленення»Читати повністю

Круглий стіл на тему «Проєктування об’єктів озеленення»

23 квітня 2025 року на кафедрі садово-паркового господарства Уманського національного університету було проведено круглий стіл на тему «Проєктування об’єктів озеленення».

Читати повністю

Всі новини