Меню
Остання редакція: 23 лютого 2020

Профорієнтаційна робота

ФАХІВЕЦЬ САДОВО-ПАРКОВОГО ГОСПОДАРСТВА

           Ландшафтний дизайнер здатний перетворити будь-яку ділянку на прекрасний сад. Поговоривши з клієнтом, уточнивши всі технічні деталі і зробивши необхідні заміри, ландшафтний дизайнер представляє клієнтові проектні рішення майбутнього саду, намальований від руки або за допомогою сучасних комп’ютерних програм (3d візуалізація). Після узгодження проектних рішень і побажань замовників, дизайнер розробляє проектно-кошторисну документацію, де описуються всі етапи проведення робіт і кошторис за проектом. На наступних етапах відбувається авторський нагляд за роботами у процесі їх втілення.

          Створення дизайнерського саду із його практичністю й функціональність можливе лише за умови всебічного розвитку ландшафтного дизайнера. Знання особливостей проектування парків і садів минулих століть, законів композиції і сучасних тенденцій у проектуванні допоможе задовольнити потреби вибагливого замовника.  Дизайнер повинен бути топографом, біологом, хіміком і інженером в одній особі. Фахівець із садово-паркового господарства має володіти біологічними властивостями декоративних рослин, знати в який ґрунт їх потрібно висаджувати, вдало використовувати особливості рельєфу місцевості для створення садового пейзажу, відводити зайву воду з ділянки та контролювати підведення комунікацій до неї.

            РОБОТА ДЛЯ ЛАНДШАФТНОГО ДИЗАЙНЕРА

            Ринок компаній, що надають послуги ландшафтного дизайну різноманітний. Виділяють такі напрями:

-                Проектні організації (підприємства, які займаються розробкою проектних рішень та проектно-кошторисної документації);

-                Розсадники (підприємства, які вирощують посадковий матеріал);

-                Садові центри (підприємства, які реалізують посадковий матеріал);

-                Ландшафтно-архітектурні фірми (підприємства, які займаються створенням садово-паркових об’єктів);

-                Ландшафтні фірми (підприємства, які займаються сервісним доглядом за створеними ландшафтними об’єктами);

-                Фітодизайн інтер’єру (підприємства, які займаються створенням зеленого середовища у приміщенні);

-                Фірми, які займаються спеціалізованими роботами (влаштуванням автоматичної системи поливу, басейнів, фонтанів, освітлення, бесідок тощо).

             Звісно, одна фірма може виконувати усі перелічені напрями, але тоді в складі повинні бути фахівці, які можуть з легкістю виконати поставлені перед ними завдання.

           

                 Професія ландшафтного дизайнера відноситься до професій майбутнього, яка з легкістю зможе зберегти наявні ландшафти, створити нові сади у місті як під відкритим небом, так і у приміщенні, перетворивши вже зруйновані людиною території, а на їх місці – спланувати сад.

                  Колектив кафедри садово-паркового господарства Уманського НУС надає консультування навчальним установам, підприємствам та абітурієнтам при виборі майбутньої професії, всіляко популяризуючи спеціальність – 206 «Садово-паркове господарство».

Останні новини

Захист кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти ОР МагістрЧитати повністю

Захист кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти ОР Магістр

29 листопада та 2 грудня 2024 року на кафедрі садово-паркового господарства відбувся захист кваліфікаційних робіт, який є завершальним кроком у навчанні здобувачів вищої освіти ОР Магістр освітньо-професійної програми Садово-паркове господарство спеціальності 206 Садово-паркове господарство.

Читати повністю

Онлайн-зустріч із професійним садівником Іриною БОБОШКОЧитати повністю

Онлайн-зустріч із професійним садівником Іриною БОБОШКО

У рамках навчальної роботи 28 листопада 2024 року відбулася онлайн-зустріч здобувачів вищої освіти ОР Бакалавр спеціальності 206 Садово-паркове господарство з професійним садівником Іриною БОБОШКО.

Читати повністю

Обговорення професійного ландшафтного дизайну на зустрічі з практикомЧитати повністю

Обговорення професійного ландшафтного дизайну на зустрічі з практиком

20 листопада 2024 року відбулася відкрита зустріч стейкхолдера Михайла Богуславського зі здобувачами вищої освіти освітнього рівня «Бакалавр» та «Магістр» спеціальності 206 «Садово-паркове господарство».

Читати повністю

Зустріч здобувачів вищої освіти зі стейкхолдером відділу житлово-комунального господарства Уманської міської радиЧитати повністю

Зустріч здобувачів вищої освіти зі стейкхолдером відділу житлово-комунального господарства Уманської міської ради

У рамках навчальної діяльності з вивчення дисциплін «Основи фахової підготовки», «Основи містобудування», «Ландшафтна архітектура» та ін. студенти та викладачі кафедри садово-паркового господарства 19 листопада 2024 року відвідали відділ житлово-комунального господарства Уманської міської ради, де мали можливість поспілкуватися із заступником начальника відділу Загороднім Валентином Бориславовичем.

Читати повністю

Всі новини