Меню

Профорієнтаційна робота

ФАХІВЕЦЬ САДОВО-ПАРКОВОГО ГОСПОДАРСТВА

           Ландшафтний дизайнер здатний перетворити будь-яку ділянку на прекрасний сад. Поговоривши з клієнтом, уточнивши всі технічні деталі і зробивши необхідні заміри, ландшафтний дизайнер представляє клієнтові проектні рішення майбутнього саду, намальований від руки або за допомогою сучасних комп’ютерних програм (3d візуалізація). Після узгодження проектних рішень і побажань замовників, дизайнер розробляє проектно-кошторисну документацію, де описуються всі етапи проведення робіт і кошторис за проектом. На наступних етапах відбувається авторський нагляд за роботами у процесі їх втілення.

          Створення дизайнерського саду із його практичністю й функціональність можливе лише за умови всебічного розвитку ландшафтного дизайнера. Знання особливостей проектування парків і садів минулих століть, законів композиції і сучасних тенденцій у проектуванні допоможе задовольнити потреби вибагливого замовника.  Дизайнер повинен бути топографом, біологом, хіміком і інженером в одній особі. Фахівець із садово-паркового господарства має володіти біологічними властивостями декоративних рослин, знати в який ґрунт їх потрібно висаджувати, вдало використовувати особливості рельєфу місцевості для створення садового пейзажу, відводити зайву воду з ділянки та контролювати підведення комунікацій до неї.

            РОБОТА ДЛЯ ЛАНДШАФТНОГО ДИЗАЙНЕРА

            Ринок компаній, що надають послуги ландшафтного дизайну різноманітний. Виділяють такі напрями:

-                Проектні організації (підприємства, які займаються розробкою проектних рішень та проектно-кошторисної документації);

-                Розсадники (підприємства, які вирощують посадковий матеріал);

-                Садові центри (підприємства, які реалізують посадковий матеріал);

-                Ландшафтно-архітектурні фірми (підприємства, які займаються створенням садово-паркових об’єктів);

-                Ландшафтні фірми (підприємства, які займаються сервісним доглядом за створеними ландшафтними об’єктами);

-                Фітодизайн інтер’єру (підприємства, які займаються створенням зеленого середовища у приміщенні);

-                Фірми, які займаються спеціалізованими роботами (влаштуванням автоматичної системи поливу, басейнів, фонтанів, освітлення, бесідок тощо).

             Звісно, одна фірма може виконувати усі перелічені напрями, але тоді в складі повинні бути фахівці, які можуть з легкістю виконати поставлені перед ними завдання.

           

                 Професія ландшафтного дизайнера відноситься до професій майбутнього, яка з легкістю зможе зберегти наявні ландшафти, створити нові сади у місті як під відкритим небом, так і у приміщенні, перетворивши вже зруйновані людиною території, а на їх місці – спланувати сад.

                  Колектив кафедри садово-паркового господарства Уманського НУС надає консультування навчальним установам, підприємствам та абітурієнтам при виборі майбутньої професії, всіляко популяризуючи спеціальність – 206 «Садово-паркове господарство».

 

 

 

Останні новини

Звіт здобувачів освітньо-наукового ступеня Доктор філософії спеціальності Н3 Садово-паркове господарствоЧитати повністю

Звіт здобувачів освітньо-наукового ступеня Доктор філософії спеціальності Н3 Садово-паркове господарство

08 липня 2025 року на розширеному засіданні кафедри садово-паркового господарства відбувся захист звітів здобувачів освітньо-наукового ступеня Доктор філософії спеціальності Н3 Садово-паркове господарство за 2024-2025 навчальний рік.

Читати повністю

Неформальна та інформальна освіта очима студентаЧитати повністю

Неформальна та інформальна освіта очима студента

Студентка спеціальності «Садово-паркове господарство» Анастасія Рудас поділилася своїм досвідом поєднання формальної та неформальної освіти у професійному розвитку. Пройшовши курс «Ландшафтний дизайнер: від технічного завдання до втілення» на платформі «Дія.Освіта»

Читати повністю

Засідання проєктної групи з перегляду ОПП СПГ першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Читати повністю

Засідання проєктної групи з перегляду ОПП СПГ першого (бакалаврського) рівня вищої освіти

Днями відбулося засідання проєктної групи з перегляду ОПП СПГ першого (бакалаврського) рівня вищої освіти щодо постакредитаційного моніторингу ОП.

Читати повністю

Семінар-подорож «Чарівний світ Ундіни: другий епізод» - надихаюча зустріч професіоналів!Читати повністю

Семінар-подорож «Чарівний світ Ундіни: другий епізод» - надихаюча зустріч професіоналів!

28 червня у просторі HomePark відбувся унікальний захід - семінар-подорож «Чарівний світ Ундіни: другий епізод», присвячений біоводоймам, водним рослинам та особливостям водного ландшафтного дизайну. У заході взяв участь доцент кафедри садово-паркового господарства Михайло Осіпов.

Читати повністю

Всі новини