Меню
Остання редакція: 04 жовтня 2015

Історія розвитку кафедри

          Кафедру садово-паркового господарства було створено  у червні 2007 року. Її засновник – доктор с.-г. наук, професор А.Ф. Балабак, який створив і ліцензував у 2002 р. нову спеціальність  6.130400 "Садово-паркове господарство" за напрямком 1304 - "Лісове і садово-паркове господарство".

          Завідувачем новоствореної кафедри садово-паркового господарства з 2007-2010 рр. був доктор с.-г. наук Леонтяк Г.П., заслужений діяч науки в галузі «Лісового господарства».

          На початку 2007-2008 навчального року вперше в нашому вузі 16 студентів успішно захистили дипломні роботи і одержали дипломи освітньо-кваліфікаційного рівня – «Спеціаліст» за спеціальністю 7.090103 - «Садово-паркове господарство».

          З травня 2010 року по березень 2011-го обов’язки завідувача кафедри виконував кандидат с.-г наук, доцент Заморський О.О., а з квітня по червеньпрофесор Балабак А.Ф.

          За час завідування кафедрою професором Балабаком А.Ф. була створена наукова школа по підготовці аспірантів, а згодом і кандидатів наук для спеціальності «Садово-паркове господарство», які успішно працюють викладачами Уманського національного університету садівництва, із них 11 захистили канд. дисертацій.

          З травня 2010 року по травень 2011-го в.о. зав. кафедри, кандидат с.-г наук, доцент Заморський О.О.

           З 2011 року завідувачем кафедри став доктор с.-г наук, професор Поліщук Валентин Васильович, який продовжує вести активну навчальну, наукову, методичну та організаційну роботу кафедри.

          У 2015 році створено лабораторію інтродукції, адаптації, розмноження і вирощування декоративних і лісових культур, яка займається проведенням науково-дослідних робіт з актуальних питань інтродукції, розмноження, вирощування та добору найбільш перспективних видів, форм і сортів декоративних, малопоширених плодових, ягідних і лісових рослин.

          Нині кафедра садово-паркового господарства – сучасний підрозділ Уманського національного університету садівництва, за період функціонування  якої видано низку підручників, чотири монографії, 12 навчальних посібники та понад 120 методичних розробок, надруковано більше 500 наукових праць  у фахових виданнях, захищено одинадцять кандидатських дисертації. Отримано чотири патенти на винахід та чотири авторські свідоцтва на сорти рослин.   

          На сьогоднішній день на кафедрі працює 9 викладачів, з яких  два доктори с.-г. наук, професори Поліщук В.В. і Балабак А.Ф.

           За період існування кафедри було проведено низку Міжнародних наукових та Всеукраїнських наукових конференцій, семінарів та круглих столів.

 

 

 

 

 

Останні новини

Круглий стіл як інструмент наукового пізнанняЧитати повністю

Круглий стіл як інструмент наукового пізнання

21 жовтня 2024 року на кафедрі садово-паркового господарства було проведено круглий стіл на тему «Вирощування та підбір декоративних рослин для створення садово-паркових об’єктів».

Читати повністю

Лавандове поле в Уманському національному університеті садівництваЧитати повністю

Лавандове поле в Уманському національному університеті садівництва

У рамках практичної підготовки студентів кафедри садово-паркового господарства, 10 жовтня 2024 року відбулася масова висадка лаванди на першому лавандовому полі в місті Умань. Здобувачі вищої освіти спеціальності 206 Садово-паркове господарство змогли на власному досвіді освоїти навички висадки рослин у відкритий ґрунт, дізнатися про способи розмноження та агротехніку догляду за лавандою.

Читати повністю

Єдність теоретичної і практичної підготовки здобувачів вищої освіти спеціальності 206 Садово-паркове господарствоЧитати повністю

Єдність теоретичної і практичної підготовки здобувачів вищої освіти спеціальності 206 Садово-паркове господарство

Студенти 11-сп групи спеціальності 206 Садово-паркове господарство разом із викладачем-стажистом Анною БРОВДІ провели практичне заняття з дисципліни: «Основи фахової підготовки» в Національному дендрологічному парку «Софіївка».

Читати повністю

Підтримуємо Збройні Сили України та наближаємось до довгоочікуваної перемоги!Читати повністю

Підтримуємо Збройні Сили України та наближаємось до довгоочікуваної перемоги!

Усі сили українських бійців спрямовані на знищення ворога, а обов’язок кожного з нас – підтримати українську армію, аби вигнати окупанта з нашої землі. З цією першочерговою метою студенти та НПП кафедри садово-паркового господарства долучилися до плетіння маскувальних сіток.

Читати повністю

Всі новини