Остання редакція: 04 жовтня 2015

Історія розвитку кафедри

Кафедру садово-паркового господарства було створено  у червні 2007 року. Її засновник – доктор с.-г. наук, професор А.Ф. Балабак, який створив і ліцензував у 2002 р. нову спеціальність  6.130400 "Садово-паркове господарство" за напрямком 1304 - "Лісове і садово-паркове господарство".

Завідувачем новоствореної кафедри садово-паркового господарства з 2007-2010 рр. був доктор с.-г. наук Леонтяк Г.П., заслужений діяч науки в галузі «Лісового господарства».

На початку 2007-2008 навчального року вперше в нашому вузі 16 студентів успішно захистили дипломні роботи і одержали дипломи освітньо-кваліфікаційного рівня – «Спеціаліст» за спеціальністю 7.090103 - «Садово-паркове господарство».

З травня 2010 року по березень 2011-го обов’язки завідувача кафедри виконував кандидат с.-г наук, доцент Заморський О.О., а з квітня по червеньпрофесор Балабак А.Ф.

За час завідування кафедрою професором Балабаком А.Ф. була створена наукова школа по підготовці аспірантів, а згодом і кандидатів наук для спеціальності «Садово-паркове господарство», які успішно працюють викладачами Уманського національного університету садівництва, із них 11 захистили канд. дисертацій.

З травня 2010 року по травень 2011-го в.о. зав. кафедри, кандидат с.-г наук, доцент Заморський О.О.

З 2011 року завідувачем кафедри став доктор с.-г наук, професор Поліщук Валентин Васильович, який продовжує вести активну навчальну, наукову, методичну та організаційну роботу кафедри.

У 2015 році створено лабораторію інтродукції, адаптації, розмноження і вирощування декоративних і лісових культур, яка займається проведенням науково-дослідних робіт з актуальних питань інтродукції, розмноження, вирощування та добору найбільш перспективних видів, форм і сортів декоративних, малопоширених плодових, ягідних і лісових рослин.

Нині кафедра садово-паркового господарства – сучасний підрозділ Уманського національного університету садівництва, за період функціонування  якої видано низку підручників, чотири монографії, 12 навчальних посібники та понад 120 методичних розробок, надруковано більше 500 наукових праць  у фахових виданнях, захищено одинадцять кандидатських дисертації. Отримано чотири патенти на винахід та чотири авторські свідоцтва на сорти рослин.

На сьогоднішній день на кафедрі працює 9 викладачів, з яких  два доктори с.-г. наук, професори Поліщук В.В. і Балабак А.Ф.

За період існування кафедри було проведено низку Міжнародних наукових та Всеукраїнських наукових конференцій, семінарів та круглих столів.