Меню

Наукова діяльність

      Кафедра садово-паркового господарства Уманського національного університету садівництва є активним центром наукових досліджень, інноваційної діяльності та впровадження сучасних технологій у сфері ландшафтного дизайну та озеленення.

      Основні напрями наукових досліджень:

Сучасні методи розмноження декоративних рослин

      Кафедра працює над удосконаленням технологій вегетативного розмноження декоративних культур, зокрема використанням методу живцювання та біотехнологічних підходів. У лабораторії кафедри проводяться експерименти щодо стимуляції росту саджанців та оптимізації догляду за рослинами.

 Дослідження стійкості рослин до змін клімату

      У відповідь на кліматичні виклики кафедра здійснює дослідження адаптацію рослин до стресових умов, вивчаючи посухостійкість, зимостійкість різних видів і сортів та стійкість до міських умов.

 Інноваційні підходи у ландшафтному дизайні

      Розробляються нові концепції ландшафтного дизайну та перспективи застосування декоративних рослин у озелененні з використання сучасних технологій у садово-парковому будівництві.

 Роль зелених насаджень у міському середовищі

      Кафедра проводить дослідження впливу урбаністичних зелених зон на мікроклімат міста, покращення якості повітря та створення комфортного середовища для жителів.

 Проєкти кафедри:

      Лавандове поле – експериментальна база для практичного навчання студентів та проведення досліджень з вирощування та застосування лаванди в ландшафтному дизайні.

      Генетичні дослідження рослин – вивчення генетичних особливостей декоративних культур для покращення їхніх характеристик та розширення асортименту.

      Розробка та узагальнення технологій комплексного догляду за садово-парковими об’єктами – кафедра працює над створенням актуальних методів догляду за ландшафтними об’єктами, які включають автоматизовані системи поливу, сучасні підходи до боротьби зі шкідниками та хворобами, технології удобрення та утримання газонів, квітників і деревних насаджень.

 Співпраця та міжнародна діяльність

      Кафедра активно співпрацює з науковими установами України, бере участь у міжнародних конференціях, грантових програмах, що дозволяє запроваджувати світові тенденції в галузі садово-паркового господарства.

      Кафедра садово-паркового господарства постійно розширює межі своєї наукової діяльності та впроваджує сучасні підходи в підготовку майбутніх фахівців ландшафтного дизайну.

Останні новини

Екскурсія студентів кафедри садово-паркового господарства до навчально-наукової лабораторії «Біотехнологій»Читати повністю

Екскурсія студентів кафедри садово-паркового господарства до навчально-наукової лабораторії «Біотехнологій»

В рамках вивчення дисципліни «Біотехнологія рослин» доктор с.-г. наук, професор, член-кореспондент НААН України Валентин ПОЛІЩУК та викладач-стажист кафедри садово-паркового господарства Анна БРОВДІ разом зі студентами 41-сп групи відвідали навчально-наукову лабораторію «Біотехнологій».

Читати повністю

День відкритих дверей та екскурсія до оранжереї тропічних і субтропічних рослинЧитати повністю

День відкритих дверей та екскурсія до оранжереї тропічних і субтропічних рослин

7-11 квітня 2025 року НПП та студенти кафедри садово-паркового господарства взяли участь у Дні відкритих дверей. Майбутні абітурієнти та їх батьки мали змогу ознайомитися з перевагами навчання на спеціальності 206 Садово-паркове господарство.

Читати повністю

Практичне заняття з дисципліни «Садово-паркове будівництво»Читати повністю

Практичне заняття з дисципліни «Садово-паркове будівництво»

4 квітня 2025 року кандидатом с.-г. наук, доцентом, Михайлом ОСІПОВИМ було проведено практичне заняття з дисципліни «Садово-паркове будівництво» для студентів 41-сп та 21к-сп групи.

Читати повністю

Обговорення результатів звіту експертної групи за підсумками акредитаційної експертизиЧитати повністю

Обговорення результатів звіту експертної групи за підсумками акредитаційної експертизи

3 квітня 2025 року на кафедрі садово-паркового господарства відбулося обговорення результатів звіту акредитаційної експертизи освітньої програми 206 Садово-паркове господарство першого (бакалаврського) рівня.

Читати повністю

Всі новини