Меню

Публічна презентація дисертаційної роботи Гребенюка Володимира Михайловича на тему: «Біолого-екологічні особливості вирощування генотипів аронії чорноплідної (ARONIA MELANOCARPA (MICHX.) ELLOTT) для використання в озелененні».

     30 квітня 2025 року на розширеному засіданні кафедри садово-паркового господарства УНУ відбулася публічна презентація дисертаційної роботи Гребенюка Володимира Михайловича, поданої на здобуття наукового ступеня доктора філософії з галузі знань 20 Аграрні науки та продовольство за спеціальністю 206 Садово-паркове господарство на тему: «Біолого-екологічні особливості вирощування генотипів аронії чорноплідної (ARONIA MELANOCARPA (MICHX.) ELLOTT) для використання в озелененні», науковий керівник Анатолій БАЛАБАК, доктор с.-г. наук, професор.

     Володимир Михайлович підкреслив, що значення перспективних і нових гібридних форм та сортів аронії чорноплідної (Aronia melanocarpa (Michx.) Elliott) у декоративному садівництві характеризується підвищеним інтересом до цієї культури. Деревні і кущові рослини аронії чорноплідної мають високу декоративність. Їх вирощують в одиночних і групових насадженнях, контейнерах, а також вони придатні для створення живоплотів. У ландшафтному дизайні аронію чорноплідну широко використовують для обрамлення садових доріжок і ганків в заміських будинках. Декоративність озеленення визначається багатьма факторами: плануванням насаджень, стежок, оглядових ділянок, набором асортименту, створенням бонсайних рослин та ін. Розвинена коренева система дозволяє розташовувати рослину на схилах.

     Крім цього, у роботі особлива увага приділяється проблемам закладання і вирощування чистосортних маточних рослин інтродукованих гібридних форм і сортів аронії чорноплідної на ділянках озеленення, вивченню динаміки виходу пагонів поточного приросту для живцювання і розробці способів розмноження з метою забезпечення якісним садивним матеріалом.

     За результатами публічної презентації наукових результатів дисертаційної роботи Гребенюка Володимира Михайловича, їх обговорення на розширеному засіданні кафедри та врахування зауважень, рекомендовано подання наукової роботи до розгляду у спеціалізовану вчену раду.