Остання редакція: 10 грудня 2023

Порушення прав людини сьогодні — це причина завтрашніх конфліктів.

Студенти кафедри садово-паркового господарства першого бакалаврського рівня ВО Уманського національного університету садівництва взяли участь у Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства», яка проходить щорічно. Вони глибоко переконані в тому, що громадським обов`язком кожної людини є привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, порушення особистих кордонів та потреб кожної людини. Адже, насильство, в широкому розумінні, включає не лише пряме «поведінкове» насильство, а й структурне насильство, яке частіше відбувається несвідомо.

Превентивну роботу зі студентами було проведено спільно зі спеціалістами мобільної соціально-психологічної бригади міста Умані, яка має змогу виїжджати на виклики до найбільш важкодоступних місць та допомагати людям, котрі з тих чи інших причин обмежені в пересуванні. Метою роботи мобільної бригади є надання психологом консультацій постраждалим від домашнього насильства, зокрема: у кризовому випадку буде надана допомога викликом екстрених служб (поліція, швидка), якщо є така потреба, допомога у подоланні наслідків насилля, консультації щодо прав постраждалих та можливості отримання допомоги.

Ліліана КАЛЮЖНА, викладач-стажист

кафедри садово-паркового господарства