Остання редакція: 23 жовтня 2024

Круглий стіл як інструмент наукового пізнання

21 жовтня 2024 року на кафедрі садово-паркового господарства було проведено круглий стіл на тему «Вирощування та підбір декоративних рослин для створення садово-паркових об’єктів».

Захід розпочався зі вступного слова декана факультету лісового і садово-паркового господарства, доктора сільськогосподарських наук, професора Валентина ПОЛІЩУКА, який підкреслив важливість цього заходу для майбутніх фахівців у сфері садово-паркового господарства. Він наголосив, що правильний підбір та вирощування рослинного матеріалу не обмежуються лише вивченням еколого-біологічних особливостей рослин, але включає також планувальну структуру просторової організації об’єкта озеленення.

Під час засідання круглого столу було обговорено біологічні та декоративні властивості рослин, їх взаємодію з основними факторами зовнішнього середовища, сучасні технології розмноження та вирощування, а також принципи підбору й поєднання рослин у насадженнях з урахуванням комплексу факторів, функціональні вимоги та композиційні прийоми формування структурних елементів.

Здобувачі першого освітнього рівня «Бакалавр» та НПП кафедри садово-паркового господарства виступили з доповідями на такі теми:

1. «Використання таволжника звичайного в озелененні» – Анна ЦВІТНИЦЬКА, студентка 41–сп групи.

2. «Вирощування та підбір рослин для створення садово-паркових об’єктів» – Юрій ДАНІЛОВ, студент 31–сп групи.

3. «Особливості вирощування та підбір декоративних рослин для озеленення» – Анастасія РУДАС, студентка 21–к-сп групи.

4. «Вирощування декоративних рослин і їх використання в озелененні» – Тетяна ТРУШЕВСЬКА, студентка 31–сп групи.

5. «Особливості розмноження троянд напівздерев’янілими живцями» – Анна БРОВДІ, доктор філософії, викладач-стажист кафедри садово-паркового господарства.

6. «Особливості розмноження та вирощування декоративних злаків» – Юлія ВЕЛИЧКО, завідувач кафедри садово-паркового господарства, к. с.-г. наук, доцент, кафедри садово-паркового господарства.

7. «Сучасні технології вирощування та підбору сортів троянд для створення стійких та декоративних садово-паркових об’єктів» – Олександра УКРАЇНЕЦЬ, доктор філософії, викладач кафедри садово-паркового господарства.

8. «План організації тепличного господарства. План живцювання рослин» – Михайло ОСІПОВ, к. с.-г. наук, доцент, кафедри садово-паркового господарства.

9. «Агротехнічні особливості догляду за груповими насадженнями у декоративному садівництві» – Ліліана КУНПАН, доктор філософії, викладач-стажист кафедри садово-паркового господарства.

10. «Особливості роботи з рельєфом території у програмах з ландшафтного дизайну» – Олександр ЗАМОРСЬКИЙ, к. с.-г. наук, доцент, кафедри садово-паркового господарства.

Значну увагу було приділено практичним аспектам створення садово-паркових об’єктів, зокрема вибору оптимальних комбінованих рослин для різних типів ландшафтних композицій. Учасники круглого столу обмінювалися досвідом використання місцевих та екзотичних видів у озелененні, поділилися власними досягненнями та напрацюваннями у цій сфері.

Окремо було вирішено питання впровадження інноваційних технологій та матеріалів для підвищення ефективності вирощування декоративних рослин і забезпечення їх адаптації до кліматичних змін.

Наприкінці заходу було підбито підсумкові обговорення та окреслено перспективи подальших наукових досліджень, спрямованих на удосконалення підходів до підбору декоративних рослин і технологій їхнього вирощування для створення естетично привабливих і функціональних ландшафтних об’єктів.