Остання редакція: 09 грудня 2023

Гарденотерапія: садівництво для душі!

7 грудня 2023 року доцент кафедри садово-паркового господарства Уманського національного університету садівництва Михайло ОСІПОВ взяв участь в онлайн заході, присвяченому темі «Лікарські сади». Ця лекція була організована кафедрою садово-паркового господарства НМА «Хортиця».

У заході взяла участь Анна ГАЛАГАН, київський ландшафтний дизайнер, відома своїм досвідом створення ландшафтів.

Лекція, зосереджена навколо концепції та практичності садів, запропонувала глибоке занурення в терапевтичні переваги садів. Захід слугував платформою для обміну знаннями, досвідом і останніми дослідженнями в цій галузі, залучаючи різноманітну аудиторію, включаючи студентів, ентузіастів садівництва та професіоналів.

Пані Анна надала цінну інформацію про мистецтво та науку культивування цих зелених просторів, підкреслила ключову роль, яку відіграють сади у покращенні психологічного благополуччя людей. Сади, пояснила вона, є не лише місцями для вирощування рослин, але й заповідниками, які пропонують спокій і зв’язок із природою.

Під час виступу Анна ГАЛАГАН поділилася численними прикладами зі своєї роботи, демонструючи, як ретельно підібрані види рослин можуть створити заспокійливу атмосферу, сприятливу для психічного та емоційного зцілення. Вона досліджувала особливості відбору рослин за їх властивостями, естетичною привабливістю та пристосованістю до різних умов середовища. Її підхід до дизайну, який поєднує функціональність із красою, залишив незабутнє враження на аудиторію.

Михайло ОСІПОВ долучився до дискусії, висвітливши освітні та дослідницькі аспекти садів. Він зазначив, що сади служать живими лабораторіями для студентів і дослідників у галузі садівництва та ботаніки.

Дана лекція не лише надала цінну інформацію, але й сприяла почуттю спільності серед тих, хто захоплюється садівництвом, ботанічними дослідженнями та цілющою силою природи.