Остання редакція: 10 листопада 2016

Наукова співпраця кафедри садово-паркового господарства УНУС з кафедрою біології та методики її навчання УДПУ ім. Павла Тичини

08 листопада 2016 р. у науковому гербарії кафедри садово-паркового господарства Уманського національного університету садівництва (UM) відбулася зустріч з студентами-магістрами природничо-географічного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Студенти університету ознайомилися з експозицією гербарних зразків історичного, наукового та навчального гербарію Уманського НУС.

Куратор гербарію УНУС Тетяна Мамчур представила історичну колекцію ексикат Herbarium Florae Rossicae, гербарій професора В.М. Черняєва, німецького міколога, ліхенолога, бріолога G. L. Rabenhorstа; дендрологічний гербарій Учнів училища землеробства і садівництва, іменний гербарій Й.К. Пачоського; науковий гербарій викладачів ботаніки – І.І. Білоуса, О.С. Бондара, В.С. Горячевої, Н.І. Кутової, В.А. Гаврилюката ін.; навчальний гербарій студентів УНУС.

Herbarium Florae Rossicae Hieraciumapatelioides n. sp., колектор Д. Сирейщиков

SalixcinereaL., колектор В.М. Сzernw.

Mycota, колектор Rabenh.

Гості також ознайомилися з колекцією гербарію «Уманського Державного Учительського Інституту», що відмічено на етикетках гербарних зразків (датований 1940 р.) та сучасними зразками Уманського державного педагогічного університету Павла Тичини, подарованими доцентом Г.А. Чорною. Магістранти природничо-географічного факультету отримали цінні знання з вивчення гербарних зразків рослин Уманського НУС в історичному аспекті та в порівнянні із сучасним фіторізноманіттям.

Нині продовжується наукова співпраця з доцентом кафедри біології та методики її навчання, куратором гербарію УДПУ (UPU) Галиною Анатоліївною Чорною, а опрацьований матеріал висвітлюється у спільних наукових працях.

Доцент кафедри

садово-паркового господарства